Ayrıntılı Dead Cells Rehberi – Tüm Silahlar, Mutasyonlar, Rünler, Bölümler

Dead Cells rehberi, Dead Cells tüm silahlar, en güçlü silahlar, tüm mutasyonlar ve kalıcı rünler, Dead Cells tüm bölümler ve gizli bölgeler.


Dead Cells Nasıl Bir Oyun?

Dead Cells, Souls-Light ve Metroidvania türünde bir 2D platform oyunudur. Oyunda her öldüğünüzde en baştan başlarsınız. Önceki oynadığınız oyunlarda hücrelerle kazandığınız kalıcı rünler ve geliştirmeler ise oyunda daha ileriye gitmeniz için sonraki denemelerinizde size artı sağlar. Türünün en iyilerinden biri olarak gösterilen Dead Cells’i denemenizi tavsiye ederiz.

Dead Cells Tüm Silahlar ve Silah Seçimi

Oyunda iki tür silah türü var: Yakın mesafe silahları (Melee) ve uzak mesafe silahları (Ranged). Yakın mesafe silahları için kılıçları, uçan tencereleri (:, ağır baltaları örnek verebiliriz. Menzilli silahlarda ise elektrik şoku, atılabilir bıçak, ok türleri gibi daha bir çok seçenek mevcut. Tüm silahları aşağıdaki resimde kalitesine göre sıralı şekilde görebilirsiniz.

Silah seçimi yaparken sizin oyun tarzınıza göre en rahat olduğunuz en iyisidir diyebiliriz. Tabi düşmandan düşmana da silahların avantajları farklılık gösterir.

Dead Cells – Mutasyonlar

Oyunda mutasyonları kullanmak oldukça önemli. Özellikle seçtiğiniz silah türüne göre (Vahşet, taktiksel veya hayatta kalma) belirlediğiniz mutasyonları kullanırsanız oyunun ortalarından itibaren daha rahat ilerlediğinizi fark edersiniz. Mesela taktiksel silahlarla, taretlerle bir oyun oynamak istiyorsanız taretlerin yanında DPS’inizi arttıracak bir mutasyon çok işinize yarayacaktır.

Bir oyunda yalnızca 3 mutasyon kullanılabilir. Mutasyonlarınız değiştirmek isterseniz bölüm sonundaki mutasyon veren NPC’den 1000 altına değişim de yapabilirsiniz.

Kalıcı Rünler Nereden Kazanılır? – Tüm Kalıcı Rünler

Işınlanma Rünü: Oyunun bazı bölgelerinde bulunan lahitlere bastığınızda sizi başka bir bölgeye ışınlar. Elde etmek için oyundaki oyundaki 2. bölgelerden bir diğeri olan ve Sarmaşık rününü elde ettikten sonra erişebildiğiniz Zehirli Kanalizasyon bölgesinde bulunan bir seçkin düşmanı öldürmeniz gerekmektedir.

Örümcek Rünü: Örümcek rünü iki duvar arası yüksek mesafeleri çıkmanıza ve duvarlara tutunmanıza yarar. Bu rünü kazanmak için Zehirli Kanalizasyon -> Tarihi Kanalizasyon-> Dayanılmaz Mahzen-> Uyku Sığınağı  yolunu izleyerek bu bölgedeki bir seçkin düşmanı öldürmeniz gerekmektedir.

Sarmaşık Rünü: Bu rün, yeşil sarmaşıkları büyüterek tırmanılabilir bir sarmaşığa dönüştürmenizi sağlar. 2. bölgelerden biri olan Mahkum Mesiresi bölgesinin sonundaki bir kapıdan geçip içerideki seçkin düşmanı öldürmeniz gerekir.

Koçbaşı Rünü: Zeminde parlayan bir işaret gördüğünüzde bu rüne sahipseniz atlayarak yere vurun. Zemini kırabileceksiniz. Bu rünü elde etmek için Mahkum Mesiresi’nden Işınlanma rününü kullanarak arkasına geçtiğiniz kilitli bir kapının ardında; Kemik Mezarlık bölgesindeki bir seçkin düşmanı öldürmeniz gerekmektedir.

Özelleştirme Rünü: Ana menüdeki Özel Mod’un kilidini açar. Bu mod sayesinde oyununuzu ve tüm oyun seçeneklerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz! Elde etmek için Surlar bölgesindeki bir odada tüm düşmanları öldürmelisiniz.

Mücadeleci Rünü: Mahkum Mesiresi bölümündeki günlük çalışma kapısını açar. Elde etmek için Kara Köprü bölgesindeki Bahamut isimli bossu öldürmeniz gerekmektedir.

Cüce Rünü: Cüce Rünü sayesinde karakterimiz, kafasını vücudundan ayırarak daha önce gidemediği alanlara gidebilmeyi sağlar. Bu formda, karakterimiz kendine bazı eşyaları getirebilir ve ayrıca düşmanlara yapışarak güvenli bölgeden onlara saldırabilir. Bu özelliği kullanırken vücudunuz hasar görürse özellik iptal olur. Elde etmek için oyunu bir defa bitirmiş olmanız gerekmektedir.

Dead Cells Tüm Bölümler (Biomlar)