En Beğenilen Açık Dünya Oyunları (Liste)

En iyi açık dünya oyunları, en beğenilen yüksek puanlı açık dünya oyunları, açık dünya nedir? Skyrim, The Elder Scrolls, Witcher 3, Deus Ex…


Açık dünya oyunları içeriklerinin genişliğinin ve yapabileceklerinizin neredeyse sınırı olmamasından dolayı, oyuncuların vazgeçilmez oyun kategorisidir.

Bu listemizde oyuncular ve oyun puanlama siteleri tarafından en çok beğenilip yüksek puan alan açık dünya oyunlarını sıralıyoruz.

Forza Horizon 3

Forza Horizon 3, bir yarış yarış oyunu, ancak sadece yarış oyunu değil. Kentin sokakları, bozulmamış plajları, yemyeşil ormanları ve Avustralya’nın yoğunlaşmış ama yine de büyükçe bir bölümünü temsil eden tozlu çöllerle dolup taşan devasa, geniş ve güzel bir kumsal. 

Deus Ex: Mankind Divided

Aslında oyunun çok iyi bir hikayesi yok ve harita da çok büyük bir harita değil. Peki neden bu oyun listede? Çünkü oyunda çok fazla yan görev ve keşfedebileceğiniz birçok gizli bölge mevcut.

Grand Theft Auto 5

Oyuncular için bir efsane. İster tek başınıza ister online olsun her zaman açık dünyası ve yapabileceklerinizle muhteşem deneyim sunan bir seri.

The Witcher 3: Wild Hunt

CD Projekt Red firması, işini istek ve arzuyla yapan bir firma. Para için oyun yapmayan ve parayı ikinci planda tutan bu şirket ise video oyun tarihinin en mükemmel açık dünya oyunlarından birisi hatta belki de en iyi 3 açık dünya oyunu sıralaması yapılsa birçok oyuncu tarafından mutlaka listede yer verilebilecek bir açık dünya oyunu .

The Elder Scrolls V: Skyrim

Oynayıp bitiremeyeceğiniz türden bir baş yapıt. Sayısız görev ve keşfedilecek bölgesiyle, bir çok modu ve DLC paketleriyle en iyi açık dünya oyunlarından birisi Skyrim. Oyunda iyi veya kötü karakter olmak size kalmış durumda. Ayrıca katılacağınız topluluklara göre, bir çok farklı görev skalası mevcut.

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games’in aslında GTA serisindeki başarısını biliyoruz. Bu nedenle Red Dead Redemption oyunun ilki çıktığında da hayranlar arasında aynı beklentiler vardı. Beklentileri karşılamak bir yana, oyun ciddi anlamda sempati kazandı ve ilk oyundaki güzel hikaye hepimizde derin hisler yaşattı.

Vahşi Batı temalı muhteşem bir açık dünya ve belki de zaman dilimi olarak bu kategoride eşi olmayan bir oyun.

Fallout Serisi

Yine The Elder Scrolls oyunlarından tanıdığımız Bethesda’nın başka bir açık dünya oyunu. Oyun motoru olarak Skyrim ve diğer TES oyunlarıyla aynı motora sahip. Oyun, günümüzden 100 yıl sonra nükleerden dünyanın sonu gelmek üzere iken geçen bir hikayeyi ele alıyor.

The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild

Listemizde PC oyunu olmayan tek oyunumuz The Legend of Zelda: Breath of The Wild, bir çok oyuncu tarafından gelmiş geçmiş en iyi oyun olarak da tanımlanıyor. Oyundaki harita çok güzel, geniş ve çok fazla içeriğe sahip. Oyundaki her türlü dağa, duvara ve kuleye tırmanabiliyorsunuz, her gölde yüzebiliyorsunuz ve hiç bir limit yok. Bir açık dünya oyununu da zaten alanında en iyi yapan faktörlerden biri de bu aslında. Ayrıca oyunda bir çok puzzle da mevcut.


Bu yazı da ilginizi çekebilir: En iyi platform oyunları