Orta Çağ Temalı En İyi Oyunlar (Liste)

Orta Çağ oyunları, Steam Orta Çağ temalı oyunlar, fantastik Orta Çağ oyunları PC, en iyi Orta Çağ oyunları liste, eski çağ temalı oyunlar, Mount&Blade tarzı oyunlar.


Merhabalar sevgili oyun severler. Bu yazımızda; mutlaka göz atmanız gereken, eğer Orta Çağ’a da ilginiz varsa içinden çıkamayacağınız en iyi Orta Çağ temalı oyunları listeliyoruz.

Orta Çağ oyunları, özellikle son yıllarda oldukça popüler durumda. Çoğunlukla kendini uzun süre oynatabilme süresine sahip oyunlar olduklarından, oyuncular için de biçilmiş kaftan diyebiliriz. Genel olarak strateji tarzı olarak karşımıza çıkan bu oyunlarda, zaman zaman aksiyon ögeleri de görüyoruz. Orta Çağ oyunları seviyorsanız aşağıdaki listemize göz gezdirmeden oyun almayın deriz. İyi eğlenceler!


Mount&Blade: Warband – Bannerlord

Mount&Blade serisi uzun yıllardır Orta Çağ oyunları denilince ilk akla gelenlerden biri. Mount&Blade II: Bannerlord ile birlikte gelişmiş görsellik ve oyun deneyimi de vadeden oyun serisi, dünyada yüz binlerce oyuncuya sahip. Taleworlds gibi bir Türk firmasının ürünü olduğunu da belirtelim. Bannerlord ve Warband’ı ister online, ister tek başınıza saatlerce oynayabilirsiniz. Uyarı: Bağımlılık yapar! (:

Kingdom Come: Deliverince

Kingdom Come: Deliverince, AAA oyunlar gibi kaliteli grafikleriyle ilk çıktığı yıllarda oyuncuları mest etmiş bir oyundu. Oyunda bug ve eksikler halen mevcut ama kesinlikle denemekte fayda var diyebiliriz. Roma İmparatorluğu döneminde geçen oyunda açık dünyada RPG ögeler bolca mevcut. Oyunda seçim yapma, hikayeye yön verme gibi değişkenler var. Steam’de 50 TL’ye satılmakta ve indirimlerde 15 TL civarında bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Age of Empires II

Orta Çağ oyunlarından bahsederken AOE’ı es geçmek olmaz. Çıkışının üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala dünyanın en çok oynanan strateji oyunlarından biri.

Besiege

Besiege’i diğer Orta Çağ temalı oyunlardan farklı bir yere koyabiliriz. Seviyelerden oluşan Besiege’de, kısıtlı imkanlarla Orta Çağ savaşlarında kullanılan farklı bir çok silah yapıyor ve bunlarla kaleleri yıkmaya çalışıyorsunuz.

Assassin’s Creed 2

Orta Çağ Rönesansı’nda geçen Assassin’s Creed 2, uzun yıllardır atmosferi ve hikayesiyle oyuncuları kendisine bağlamayı başardı.

Medieval II: Total War

Orta Çağ Avrupası’nda bir ülke yönetip, ülkenin hem dış ilişkilerini hem de iç olaylarını yönetebileceğinizi düşünün. İşte Medieval II: Total War. Oyunda isterseniz ekonominizi güçlendirip tüm ülkeleri size bağımlı hale getirin, isterseniz dünyanın en güçlü ordusunu kurup bir süper güç olun. Harika bir Orta Çağ-Strateji örneği…

Mutlaka Oynamanız Gereken Diğer Tüm Orta Çağ Oyunları

  • FOR HONOR
  • Conqueror’s Blade
  • Crusader Kings II
  • Mordhau
  • Totally Accurate Battle Simulator
  • Northgard
  • Total War: ATTILA
  • Blade and Sorcery
  • Chivalry: Medieval Warfare
  • Exanima

Ayrıca fantastik ögelere sahip Orta Çağ temalı bir oyun arıyorsanız; Witcher 3: Wild Hunt, The Elder Scrolls: Skyrim, Dragon Age’i de tavsiye ederiz.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir: En beğenilen açık dünya oyunları (Liste)