Out Of Range Hatası Çözümü 2020 (LoL)

Out of range hatası neden kaynaklanır? Oyuna girince out of range hatası, out of range hata çözümü, LoL out of range hatası.


Merhabalar. Bu yazımızda “Out of range” hatası nedir? Neden bu hatayı alırız? “Out of range” hatasını nasıl düzeltebiliriz? Bunlardan biraz bahsedeceğiz.

“OUT OF RANGE” HATASI NEDEN KAYNAKLANIR?

Öncelikle hatanın neden kaynaklandığından bahsedelim. “Out of range” hatası, genelde eski monitörlerde ortaya çıkan bir sorundur. Oyunda almak istediğiniz çözünürlüğün, monitörünüz tarafından desteklenmemesi veya oyun ekranının monitör boyutunu aşmasından kaynaklanır diyebiliriz.


Eğer bu hatayı alıyorsanız masaüstünde sağ tıklayıp Görüntü Ayarları -> Ekran Çözünürlüğü kısmından ekran çözünürlüğünüzü öğrenip, hata aldığınız oyun veya programın çözünürlüğünü ekran çözünürlüğüyle aynı yaparak bu sorunu çözebilirsiniz.


LEAGUE OF LEGENDS’TA “OUT OF RANGE” HATASI ÇÖZÜMÜ

LoL’de “Out of range” hatası alıyorsak yapmamız gerekenler çok basit.

Önce oyunumuz açıksa kapatalım.

Oyunun kurulu olduğu klasöre girelim. Riot Games > League of Legends > Config‘e girdikten sonra Game.cfg dosyasını not defteri yardımıyla açalım.

Width=1280
Height=720

Bu kodları bulalım. (Sayılar sizde farklı olabilir.) İlk satır genişlik, ikinci satır yüksekliği temsil eder. Masaüstü çözünürlüğüne getirelim ve kaydedip çıkabiliriz. İşlem tamamdır.

İyi oyunlar.


Bu yazılarmız da ilginizi çekebilir:

Çalışmayı Durdurdu Hatası Çözüm Yöntemleri

Valorant Karakterler (Ajanlar) ve Özellikleri