Sea of Thieves Rehberi, Gemiler, Ticaret, Hazineler

Sea of Thieves başlangıç rehberi, Sea of Thieves gemi seçimi, Sea of Thieves hazineler ve kuru kafalar, Sea of Thieves görevleri Türkçe.


Aşağıdaki yazımızda “Sea of Thieves’te gemi seçimi, hazineler ve kuru kafalar, Sea of Thieves görev rehberi Türkçe.” hakkında bilgiler bulabilirsiniz. İyi oyunlar.

GEMİLER

“Sea of Thieves’te hangi gemi daha avantajlıdır?” sorusunun cevabını aşağıdaki avantajlara bakarak kendinize ve oyun stilinize göre verebilirsiniz. En hızlı veya en güçlü savaş gemisini seçmek size kalmış.

 • Galleon

  Galleon, oyundaki en büyük gemidir. Bir tarafında 4 top olmak üzere toplamda 8 topu bulunmakta. Çapa attığınız ve kaldırdığınız kısım önde, tüm eşya fıçılarınız ve haritanız orta katta bulunmakta. Görev oyladığınız kısım ise kaptan köşkünde bulunur. En fazla 4 kişi oynayabilirsiniz.

Rüzgarı tam arkadan alıyorsa en hızlı gemidir.

Atış gücü en fazla olan ve savaş için en uygun gemidir. Uygun açıyı koruyabilirseniz, cepheden savaşta en iyisi Galleon’dur.

 • Brigantine

Brigantine, orta boy gemi olarak bilinir. Yine çapa attığınız kısım önde bulunmaktadır. Görevleri oynadığınız yer ise merdivenden indiğinizde, merdivenin arka solunda bulunur. Harita, merdivenin direk önünde bulunmakta. En fazla 3 kişi oynayabilirsiniz.

Rüzgarı yandan alıyorsa en hızlı gemidir.

Ortalama güçlerde bir gemidir. Galleon’dan daha çevik, Sloop’tan daha güçlüdür.

 • Sloop

  Sloop oyundaki en küçük gemidir. Çapa attığınız kısım direksiyonun arkasında bulunmakta ve 1 yelkeni mevcuttur. Top fıçısı en üstte iken, diğer iki fıçı ve görünümünüzü veya diğer şeyleri ayarlayabileceğiniz yerler en alt kısımda bulunur. Görev oyladığınız yer ise merdivenden inince orta katta sağdadır. En fazla 2 kişi oynayabilirsiniz.

Rüzgara karşı en hızlı gemidir.

En çevik ve en kolay yönetilebilen gemidir.


CEPHANELİK VE SİLAHLAR

Oyunda 4 adet silah bulunur. Bunlar; kılıç, altıpatlar tabanca, pompalı tüfek ve keskin nişancı silahıdır.

Sea of Thieves Silah Hasar Oranları (Görsel)

Kılıç: DPS (Damage per second) olarak en yüksek değere sahip silahtır. Yakın dövüşte blok özelliği sağlar. Power Attack özelliği olan tek silahtır. Karadayken suya doğru güçlü saldırı yaparsanız, suyun üstünde bir süreliğine çok hızlı mesafe katedersiniz.

Altıpatlar tabanca: En hızlı doldurulabilen barutlu silahtır. Orta seviye mesafelerde etkilidir.

Pompalı tüfek: Yakın dövüşte çok etkilidir. Bazı durumlarda düşmanı tek vuruşta öldürmenizi sağlayabilir.

Keskin nişancı tüfeği: Nişangahı sayesinde en etkili uzak mesafe silahıdır. (Toplar hariç (:) Düşman gemisindeki patlayıcı varilleri patlatmak için çok idealdir. Su altında en etkili silahtır.


EKİPMANLAR

Aşağıdaki ekipmanlara “Q” tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.

 • Yiyecek (Food): Canınız azaldığında can doldurmaya yarar. Pişmemiş et yediğinizde karakteriniz bir süre bulanık görür ve etrafa kusar. Ancak etleri pişirerek yerseniz, yedek can doldurursunuz. Bu yedek can ile; 10 saniye boyunca savaşmazsanız, ana canınız dolmaya başlar.
 • Gülle (Cannonball): Geminizin toplarını bu gülleler ile doldurursunuz.
 • Tahta (Plank): Gemi tamiri için kullanılır.
 • Dürbün (Spyglass): Daha uzak mesafeleri görebilmek için kullanılır. Dürbünü kullandığınızda uzaktan bir parıltı yayar, bu sayede düşmanın sizi süzüp süzmediğini anlayabilirsiniz.
 • Kürek (Shovel): Gömülü hazineleri yerden çıkartmak için kullanılır.
 • Fener (Lantern): Karanlık alanlarda önünüzü görmek veya gölge iskeletlere zarar verebilmek için kullanılır.
 • Kova (Bucket): Gemide su varsa tahliye etmeye ve altın iskeletleri ıslatmaya yarar.
 • Pusula (Compass): Yönünüzü bulmanız için kullanılır.

Ayrıca“Q” tuşundan sonra “F” tuşuna basarak erişebileceğiniz ikincil ekipmanlar aşağıdaki gibidir:

 • Megafon (Speaking Trumpet): Geminize uzak noktada bulunan bir gemiye sesli mesaj göndermek için kullanılır.
 • Olta (Fishing Rod): Balık tutmanızı sağlar.
 • Bardak (Tankard): İçki içmek için kullanılır. (:
 • Müzik Aletleri: Bulmacaları çözerken ya da açık denizlerde eğlenmek için kullanılır. 🙂
 • Cep Saati (Pocket Watch:) Teslimat sürelerini kontrol ederken ya da ulaşmak istediğiniz vakte kalan süreyi hesaplamak için kullanılır.

BOSS’LAR

 • İskelet Gemileri (Skeleton Ship) : Geldiğini müziğiyle anlayabilirsiniz. Denizin altından aniden çıkan iskelet gemileri, kaptanını öldürerek, gemide delikler açarak veya barut fıçılarıyla batırabilirsiniz. Gemi battıktan sonra içinden çıkan hazineleri almayı unutmayın.
 • Megalodon : Küçük megalodonlar bazen gelip geminizi itmekle yetinirler. Büyükleri ise geminize ve size zarar verebilirler.
 • Kraken : Krakenlerden kurtulmak için çıktığı noktadan uzaklaşmanız yeterli olur. Ancak yenmek isterseniz kollarına ateş etmelisiniz.

Bunu da beğenebilirsiniz:

2021 Steam İndirim Tarihleri, Steam İndirimleri Ne Zaman?